Start Dydaktyka Doradca Zawodowy KRAKOWSKI SALON MATURZYSTÓW – PERSPEKTYWY 2014
czwartek, 02 października 2014 14:38

KRAKOWSKI SALON MATURZYSTÓW – PERSPEKTYWY 2014

Każdego roku uczniowie klas programowo najwyższych Liceum Ogólnokształcącego  i  Technikum  naszego  Zespołu  Szkół im. Ojca  Świętego  Jana  Pawła  II w Niepołomicach wyjeżdżają do Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego na warsztaty poświęcone przygotowaniu do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym oraz  rozszerzonym.

Pierwszy dzień krakowskiego Salonu był przeznaczony dla uczniów liceów ogólnokształcących, którzy będą zdawać maturę w nowej formule, drugi dzień salonu przeznaczony był dla techników.

Tegoroczny, wrześniowy wyjazd uczniów klas maturalnych w dniach 22 i 23.09.br dotyczył następujących spotkań prowadzonych przez przedstawicieli z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej  w Krakowie będącymi egzaminatorami i ekspertami przedmiotowymi:

• „Egzamin maturalny z matematyki” - w liceum i w technikum, prowadzący: Piotr Ludwikowski,
  • „Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie” - w liceum, prowadzący: Magdalena Kubala,
  • „Egzamin maturalny z historii” – w liceum, prowadzący: Henryk Palki,
  • „Egzamin maturalny z języka polskiego” – w  liceum i w technikum, prowadzący: Bogdan Kozak.

Uzupełnieniem  w/w warsztatów były prezentacje małopolskich publicznych uczelni akademickich oraz innych spoza regionu, między innymi Wyższej Szkoły Handlowej z Warszawy.

Zainteresowani uczniowie mogli już podczas wyjazdu zapoznać się z ofertą kształcenia             i zasadami rekrutacji na nowy rok akademicki 2015/2016.

Ewa Rogóż – doradca zawodowy, nauczyciel przedmiotów zawodowych

w Zespole  Szkół im. Ojca  Świętego  Jana  Pawła  II