Start Dydaktyka Doradca Zawodowy Spotkanie z ekspertem HR, przedstawicielem NCK, MBP
poniedziałek, 04 listopada 2013 10:18

Spotkanie z ekspertem HR, przedstawicielem NCK, MBP

W  ramach doradztwa zawodowego  w dniu 15.10.2013 (wtorek) odbyło się spotkanie uczniów lasy IV THT z z następującymi osobami:

1/ p. Marzeną Marcińczyk - ekspertem do spraw rekrutacji

2/ p. Agnieszką Marchewka – z Niepołomickiego Centrum Karier,

3/ p. Edytą Michalską  - z Młodzieżowego Biura Pracy w Niepołomicach.

Podczas spotkania p. Marzena Marcińczyk poruszyła następujące zagadnienia:

• proces rekrutacji od strony pracodawcy,
  • przebieg rozmowy kwalifikacyjnej,
  • oczekiwania pracodawców względem kandydatów aplikujących na dane stanowisko pracy.

Następnie prelegentka przedstawiła etapy swojego awansu zawodowego tj. przejścia od stanowiska pierwotnego jako szeregowego pracownika do stanowiska kierownika firmy.

W dalszej części spotkania p. Agnieszka Marchewka i p. Edyta Michalska zapoznały zebranych z celami i zasadami funkcjonowania instytucji rynku pracy, przedstawiły oferty pracy dla absolwentów szkoły, warunki zgłoszenia na bezrobocie, kwoty zasiłku dla bezrobotnych.

Stanisław Kordyl, uczeń kl. IV THT

Więcej z tej kategorii: Plan pracy doradcy zawodowego »